NIACINAMID (B3) TRENDOVÁ ZLOŽKA V KOZMETIKE

ČO TO JE A PREČO JE TO DOBRÉ PRE POKOŽKU?

Niacínamid, tiež známy ako vitamín B3 alebo nikotínamid, je vitamín rozpustný vo vode. V poslednej dobe sa stal veľmi populárny pre množstvo blahodarných účinkov. Trendová aktívna zložka niacínamid je skutočne všestranný a má nielen vyhladzujúce vlastnosti, zjemňuje póry, ale má aj rozjasňujúci účinok pri začervenaní a pigmentových škvrnách. Okrem toho stimuluje syntézu kolagénu a znižuje oxidačný stres, čo vedie k zlepšeniu regenerácie pokožky. 

ČO ROBÍ NIACÍNAMID?

Obnovuje ochrannú bariéru pokožky

Viaže voľné radikály a znižuje oxidačný stres, vďaka čomu je pokožka odolnejšia voči vplyvom vonkajšieho prostredia (znečistenie, UV žiarenie)

Spomaľuje starnutie pokožky

Stimuluje syntézu bielkovín (keratín a ceramid), čím je pleť pevnejšia a mladšia,  tiež znižuje hĺbku vrások.

Zosvetľuje pigmentové škvrny

Znižuje produkciu melanínu (ktorý spôsobuje pigmentové škvrny) a tým robí pleť rozjasnenú a farebne rovnomernejšiu.

Pomáha proti akné

Niacínamid pomáha regulovať funkciu mazových žliaz, zabraňuje nadmernému masteniu pokožky a pôsobí aj protizápalovo.

PREČO HO POUŽÍVAŤ?

Niacínamid (B3)je kompatibilný s akýmkoľvek výrobkom vo vašej rutine starostlivosti o pleť, vrátane tých, ktoré obsahujú retinol, peptidy, kyselinu hyalurónovú, AHA kyseliny alebo vitamín C.

Dá sa použiť pre všetky typy pleti, keďže pleť túto účinnú látku dobre znáša. Môže byť dokonca ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú citlivú pokožku, alebo majú sklon k rosacei.

AKO SA POUŽÍVA?

Aplikujte na vyčistenú pleť ráno a večer ako súčasť každodennej rutiny. 

 
V KTORÝCH PRODUKTOCH HO NÁJDETE?

Dr.Rimpler  krém Pro-Vitamins https://www.beautylife.sk/limited/dr-cream-pro-vitamins-retail/  je bohatý krém proti starnutiu s vysokým obsahom niacínamidu (B3). Navyše s čerstvými bunkami kiwi má za následok obzvlášť žiarivú pokožku a zlepšuje pružnosť pokožky. Extrakt z magnólie a olej z konopných semienok majú upokojujúce účinky, znižujú stres a zmierňujú podráždenie pokožky. Dr.Rimpler sérum Pro-Vitamins https://www.beautylife.sk/limited/dr-serum-pro-vitamins-retail/ Aktivne sérum s niacinamidom (B3). Hodvábna textúra a silný účinok! Toto sérum prevyšuje všetky očakávania. Už po prvej aplikácii sa pokožka cíti revitalizovaná a hĺbkovo zotavená z každodenného stresu.